Otwarte Pn-Pt 9-16

Praca za granicą to niepowtarzalna okazja do tego, aby zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, poznać inną kulturę, nauczyć się języka i nawiązać nowe znajomości. Jak przygotować się do pracy w innym kraju? Gdzie szukać ofert?

Niezależnie od tego, czy planujesz gap year – rok, który chcesz poświęcić na podróże i prace dorywcze – czy też poszukujesz pracy sezonowej na całe lato, swoje poszukiwania zacznij od wyboru kraju, do którego chcesz wyjechać. To ułatwi znalezienie odpowiedniego zatrudnienia, a także zakwaterowania i da Ci możliwość przygotowania się do aktywnego poszukiwania pracy w interesującym Cię sektorze.

Praca sezonowa za granicą: Skompletuj dokumenty

Wyjazd oraz podjęcie zatrudnienia w innym kraju wiąże się z koniecznością dopełnienia kwestii formalnych. O ile po terenie UE możesz się przemieszczać bez ograniczeń, o tyle w przypadku wyjazdu do pracy do USA niezbędne będzie uzyskanie wizy. Przed wyjazdem przygotuj odpowiednie dokumenty:

  • upewnij się, że Twój dowód osobisty/paszport jest ważny,
  • złóż wniosek o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (dotyczy osób planujących zatrudnienie w krajach EU),
  • złóż wniosek o wydanie wizy (jeśli jest ona wymagana w wybranym przez Ciebie kraju)
  • przygotuj CV.

Przygotowując dokumenty potwierdzające Twoje kwalifikacje zadbaj o to, żeby były one przetłumaczone na język obcy. W przypadku pracy sezonowej najprawdopodobniej nikt nie będzie od Ciebie wymagał świadectw i dyplomów ukończenia szkoły. Warto jednak, aby Twoje CV było kompletne i zrozumiałe dla potencjalnego pracodawcy.

Czy znajomość języka ma znaczenie?

Komunikatywna znajomość języka danego kraju ma kluczowe znaczenie w przypadku poszukiwania pracy. Osoby posługujące się językiem mają szanse na zatrudnienie na stanowiskach wymagających kontaktu z ludźmi. Taka praca jest ciekawa i niezwykle rozwijająca, stwarza doskonałe warunki do tego, aby poznać kulturę danego kraju i nawiązywać nowe znajomości. Osoby, które nie posługują się językiem obcym najczęściej mogą liczyć wyłącznie proste prace fizyczne. Są one monotonne i niskopłatne.

Gdzie szukać pracy?

Najwięcej zagranicznych ofert pracy sezonowej można znaleźć online. Są one publikowane w ramach dedykowanych portali, jak również dostępne na serwisach agencji wyspecjalizowanych w pośrednictwie pracy. Niektóre firmy specjalizujące się w pośrednictwie między pracodawcami a studentami poszukującymi zatrudnienia sezonowego zapewniają znacznie więcej niż zweryfikowane oferty pracy. Jako osoba poszukująca zatrudnienia możesz liczyć na fachową pomoc:

  • z wyborem pracy,
  • z dopełnieniem wszelkich formalności związanych z legalnym zatrudnieniem za granicą,
  • ze zalezieniem zakwaterowania,
  • z ubezpieczeniem.

Studentów zainteresowanych podjęciem zatrudnienia w innym kraju zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą oraz możliwościami dostępnymi w ramach programu Work and Travel. Nie czekaj tylko sprawdź nasze wyjazdy studenckie za granicę!

Jesteś zainteresowany programem? Zarejestruj się

Na czym polega Work and Travel i ile można zarobić?

Studenckie wakacje to doskonały czas, aby połączyć ze sobą zwiedzanie, dobrą zabawę oraz pracę. Tego typu doświadczenie może zagwarantować popularny… Více

Jak przygotować się do wyjazdu do USA?

USA to ogromny kraj, z wielkimi możliwościami. Niesamowite metropolie i niepowtarzalne pomniki przyrody sprawiają, że do tego kraju rok w… Více

Interesuje Cię podróżowanie po USA?

Chcesz zobaczyć na własne oczy to, co widziałeś tylko w filmach i GTA? Zdecydowanie pomyśl o wycieczce po zachodnim wybrzeżu!… Více

Podróżowanie po USA: przydatne wskazówki i porady

Lato w pełni, stopniowo zdobywasz doświadczenie zawodowe, budujesz nowe przyjaźnie, a na pewno planujesz z przyjaciółmi wycieczkę po USA po… Více

© Copyright Enjoyusa.pl