Otwarte Pn-Pt 9-16

Chcesz zobaczyć na własne oczy to, co widziałeś tylko w filmach i GTA? Zdecydowanie pomyśl o wycieczce po zachodnim wybrzeżu! Czeka na Ciebie wiele miejsc, z których dla Ciebie i Twoich znajomych będą stale spadać sanki. Oszczędzaj kręgosłup, unikaj nadmiernego podnoszenia sań i miej usta otwarte ze zdumienia. Oto TOP 10 lokalizacji na Zachodzie, które zdecydowanie warto odwiedzić z grupą.

 

Jeśli zdarzy Ci się wsiąść w niewłaściwy lot, poznasz Zachód w taki sposób, w jaki dosłownie obfituje on w przyrodę. Największe i najbardziej znane parki narodowe czy liczne piaszczyste plaże znajdują się w stanie Kalifornia

Dobry plan to z pewnością gwarancja podróży Twojego życia. Po Nowym Jorku i Florydzie można wędrować nawet bez dokładnego planowania, ale jeśli chcesz zrobić jak najwięcej na Zachodzie, przygotuj swój plan podróży z kilkutygodniowym wyprzedzeniem! To, gdzie zaczniesz i gdzie skończysz, zależy od Ciebie, ale pamiętaj, aby zainspirować się tymi miejscami.

LAS VEGAS

Centrum kasyn, gier i barów! Las Vegas kryje jednak także inne ciekawe rzeczy. Jednym z nich są imitacje różnych cudów świata – pomniejszona Wieża Eiffla czy High Roller, który swoim wyglądem przypomina London Eye. W ciągu dnia koniecznie odwiedź Wieżę StratOSfery, skąd roztacza się widok na całe Las Vegas i otaczającą pustynię. Miasto szczyci się także tym, że to, co jest zakazane w innych krajach Stanów Zjednoczonych, w Las Vegas jest dozwolone. Jeśli nie chcesz wydawać setek dolarów tylko na nocleg w tym mieście, zaplanuj wycieczkę w ciągu tygodnia.

Wtedy nawet najdroższe hotele są za pół ceny. W Las Vegas w weekendy, kiedy przyjeżdża tu najwięcej ludzi, wszystko jest dwa razy droższe.

„Co dzieje się w Vegas, zostaje w Vegas”

HOOVER DAM

Niecałą godzinę jazdy samochodem od Las Vegas znajduje się Zapora Hoovera. Leży na granicy Nevady i Arizony. Miłośnicy filmów akcji znają tę tamę doskonale z filmu Transorfmers. Zapora Hoovera ma 220 metrów wysokości i tworzy jezioro zaporowe długości do 185 kilometrów.

GRAND CANYON

Największa cieśnina utworzona przez rzekę Kolorado, długa na 446 km i miejscami głęboka na prawie 1800 m. W tym parku narodowym jest wiele wspaniałych miejsc, na które warto zwrócić uwagę. Popularnym punktem widokowym, nawet całkowicie bezpłatnym, jest Horseshoe Bend niedaleko Page w Arizonie.

Znanym miejscem w Wielkim Kanionie jest także Sky Walk, gdzie zbudowany jest szklany „most”, dzięki któremu można zobaczyć cały kanion bezpośrednio pod sobą. Miejsce to jest jednak płatne (bilety można też kupić online). Uwaga, spacer po niebie może czasami być zamknięty ze względu na złą pogodę, dlatego należy wcześniej sprawdzić prognozę pogody.

 

ANTELOPE CANYON

Wejście do tego kanionu jest bardzo wąskie i znajduje się w zasadzie „pod ziemią”. Tutaj również za wejście trzeba będzie zapłacić kilka dolarów, ale w cenie zawarty jest przewodnik. W tym przypadku natura naprawdę zwyciężyła. Kanion jest wykuty w czerwonym piaskowcu i oczaruje Cię swoim niesamowitym kolorem, który zawdzięcza padającym promieniom słońca.

 

DEATH VALLEY

Dolina Śmierci to najniższe i najsuchsze miejsce w Kalifornii i całych Stanach Zjednoczonych. Przemyśl dobrze wyjazd w to miejsce, średnia temperatura latem sięga 52°C! Kiedy tu pojedziesz, pamiętaj o zabraniu ze sobą dużej ilości wody.

 

MONUMENT VALLEY

Płaskowyż z formacjami piaskowca na granicy Utah i Arizony to z pewnością jeden z głównych symboli Zachodu. Jeśli naprawdę masz wystarczająco dużo czasu i chcesz poczuć się jak na Dzikim Zachodzie, to koniecznie tu przyjedź.

 

LOS ANGELES

Pójdźmy trochę na wybrzeże. Drugie co do wielkości miasto Ameryki i „stolica” przemysłu rozrywkowego. Miasto pełne przepychu i luksusu, zwłaszcza w swojej części Beverly Hills.

Najlepszy widok na całe miasto roztacza się z Obserwatorium Griffith. Stamtąd zobaczysz także słynny znak Hollywood. Będzie trochę dalej, ale zaoszczędzisz czas, podchodząc bliżej. Jeśli zdecydujesz się podejść bliżej różnymi ulicami, przy których stoją domy jednorodzinne, uważaj, aby przypadkowo nie wejść na teren prywatny. Ci mieszkańcy nie lubią setek turystów.

Popularnymi atrakcjami miasta są także studia filmowe i Aleja Gwiazd. Plaże są integralną częścią Los Angeles, a jest ich kilka. Najbardziej znana to Venice Beach, a kilka kilometrów za miastem można znaleźć słynne Santa Monica czy Malibu. W mieście bardzo łatwo można znaleźć nocleg m.in. w motelu. Unikaj jednak obszaru południowego Los Angeles, który nie jest najbezpieczniejszy.

 

SAN DIEGO

Niecałe dwie godziny jazdy samochodem na południe od Los Angeles leży popularne nadmorskie miasto San Diego, które bezpośrednio sąsiaduje z meksykańskim miastem Tijuana. Jeśli zdecydujesz się odwiedzić również Tijuanę, nie zapomnij wcześniej zaopatrzyć się w wizę ESTA, aby uniknąć problemów przy ponownym wjeździe na terytorium USA.

 

SEQUOIA i YOSEMITE

Największe, najszersze i najwyższe drzewa można znaleźć w Parku Narodowym Sekwoi. Znana jest tu również kłoda tunelowa, czyli tunel wydrążony dla samochodów w powalonym drzewie. Wręcz przeciwnie, park Yosemite charakteryzuje się ogromnymi skałami i wodospadami. Znajdziesz tam kilka miejsc, z których roztacza się widok nie do opisania, jak na przykład Olmsted Point czy El Capitan.

 

 SAN FRANCISCO

Najlepszym zakończeniem podróży po zachodnich Stanach Zjednoczonych jest zdecydowanie San Francisco. Most Golden Gate stał się integralną ikoną tej lokalizacji. Wbrew nazwie most nie jest pomalowany na złoto, ale na pomarańczowo. Właśnie po to, żeby było go wyraźnie widać we mgle, bo gęsta mgła i San Francisco po prostu do siebie pasują. Jest kilka widoków na most i zawsze z każdego miejsca będziesz widział most „trochę inaczej”. Więcej o punktach widokowych tutaj.

Miasto charakteryzuje się także stromymi uliczkami i wciąż kursującymi kolejkami linowymi. Zatrzymaj się tu przynajmniej na dwa dni, wybierz się do China Town i nie zapomnij o Alcatraz. Ogromną atrakcją jest dawne najsurowsze więzienie, w którym przebywał także słynny Al Capone. Wstęp na nie można także nabyć online. Ale kupuj go co najmniej trzy tygodnie wcześniej.

Kiedy łódź zabierze Cię z Alcatraz do portu, idź wzdłuż nabrzeża, na którym znajdują się znaki na molo. Najbardziej znanym jest Pier 39, gdzie tętni muzyką, kolorami i dobrym jedzeniem.

 

W Kalifornii po prostu nie będziesz się nudzić. Znajdują się tu także słynne parki takie jak Yellowstone Park, Joshua Park, Zion Park czy regiony winiarskie takie jak Napa Valley. Zawsze możesz przenocować albo w motelach, gdzie możesz przenocować cztery osoby w pokoju dwuosobowym, albo spróbować airbnb. Nie opieraj się niczemu, próbuj nowych rzeczy, ciesz się latem w USA, ucz się, planuj i podróżuj! …interesują Cię parki narodowe na zachodnim wybrzeżu? Śledź ten kompletny przewodnik po 37 parkach narodowych Ameryki Północnej, które trzeba zobaczyć!

Jesteś zainteresowany programem? Zarejestruj się

Na czym polega Work and Travel i ile można zarobić?

Studenckie wakacje to doskonały czas, aby połączyć ze sobą zwiedzanie, dobrą zabawę oraz pracę. Tego typu doświadczenie może zagwarantować popularny… Více

Jak przygotować się do wyjazdu do USA?

USA to ogromny kraj, z wielkimi możliwościami. Niesamowite metropolie i niepowtarzalne pomniki przyrody sprawiają, że do tego kraju rok w… Více

Podróżowanie po USA: przydatne wskazówki i porady

Lato w pełni, stopniowo zdobywasz doświadczenie zawodowe, budujesz nowe przyjaźnie, a na pewno planujesz z przyjaciółmi wycieczkę po USA po… Více

Obalamy 10 mitów na temat programu Work and Travel USA

Marzysz o spędzeniu całego lata na plaży lub basenie, poznaniu nowych ludzi, zrobieniu sobie selfie ze Statuą Wolności, zwiedzaniu parków… Více

© Copyright Enjoyusa.pl